Herkes başkalarının İsa’yı tanımalarında bir rol oynamalı

Alfa, insanların iman, hayat ve Tanrı hakkında sohbet etmek için arkadaşlarını getirmekten heyecan duyacakları, online veya yüzyüze olarak yapılabilen 11 haftalık bir kurstur.
Geçen sene

Alfa nedir? Yaklaşık 30.000 kilise ve organizasyon, Alfa’yı yaklaşık 1,3 milyon insan ile kullandı

Alfa nedir?

Alfa yerel kiliseler için misafirperverlik, paylaşım ve açık sohbete dayalı bir araçtır. Aynı Alfa içeriği, birçok farklı gelenekten gelen Hristiyanlar tarafından bütün dünyada kullanılır ve hizmet ile tanıklığın ortak bir ifadesini sağlar. Dünyada 100’den fazla ülkede ve 100’den fazla dilde, milyonlarca insan Alfa’yı deneyimlemiştir.

Bir Alfa Oturumu nasıldır?

Misafirperverlik

İster yüzyüze bir öğünle, ister online ortamda bir fincan çay eşliğinde olsun, tüm oturumlar iletişim kurmak, rahatlamak ve arkadaşlıklar kurmak için bir zaman yaratarak başlar. Birlikte yemek yemek insanların iletişim kurmaları ve hayatı daha derin düzeyde paylaşmaları için alan yaratır.

Sohbet

Alfa konuşmaları, hayatın her kesiminden insanları çekmek ve sohbete ilham vermek için tasarlanmıştır. Hayatın ve imanın büyük sorunlarını keşfeder ve “İsa Kimdir?”, “Neden ve Nasıl Dua Ederiz?” ve “Tanrı bizi nasıl yönlendirir?” gibi soruları ele alarak Hristiyan inancının temellerini ortaya çıkarırlar.

Sohbet

Sohbet zamanı, insanların konuşmaya yanıt vermeleri, başkalarından duymaları ve kendi bakış açılarını dürüst, arkadaş canlısı ve açık bir ortamda katmaları için bir fırsattır.

Alfa kullanmaya hazır mısınız?

What I love about Alpha is that it’s not really a formula, it’s just community, around a table, with the gospel of Jesus and an openness to Holy Spirit.

John Mark Comer,
Pastor of Vision & Teaching, Bridgetown Church

I especially appreciate the ecumenical spirit of Alpha: there is no pressure on anybody to join a different denomination, but just to join Jesus.

Father Raniero Cantalamessa,
Preacher to the Papal Household

Nasıl Başlarım?

Online olarak kaydolduktan sonra, normalde kiliseye gitmeyen insanların Tanrı hakkında rahatça konuşmalarını sağlayabilecek bir alanı nasıl oluşturabileceğinizi göstereceğiz.

Takımınızı Alfa’yı kullanmaları ve kiliseyi arkadaşlarını davet etmeleri için gereken araçlar ve eğitimleri sağlayacağız.

Daha sonra Alfa video serilerine ve sohbet imkanı sunan rehberlere ulaşım sağlayacaksınız

Bugün başlayın

Alfa’yı çalıştırmak için ihtiyacınız olan herşey online ortamda vardır ve download etmek için de ücretsizdir. Bu şekilde herkes, hayatların değiştiğini görmede bir rol oynayabilir

Daha Fazla Keşfedin

Yakınınızda Bir Alfa Bulun

Bir Alfa Bulun

Alfa’yı Çalıştırmaya Başlayın

Alfa’yı Çalıştırın

Alfa Konuşmalarının bölümlerinin Önizlenimi

Alfa Konuşmalarının Önizlenimi