Alfa Hakkında

Kilise ile, Kilise için ve Kilise Aracılığıyla

Alfa 1977’de Londra’da Holy Trinity Brompton (HTB) adlı bir kilisede başladı. 1990’da Nicky Gumbel tarafından alındır ve kilise dışındakiler için bir kurs olarak yeniden pozisyonlandırıldı. HTB’de Alfa’ya katılanların sayısı hızla yüzlere ulaştı ve müjdecilik için etkili bir araç bulmaya çalışan mezhepler arasındaki kiliselerin dikkatini çekti.

Bu 1993’te HTB’de Alfa hakkında bilgi edinmek onu topluluklarında nasıl kullanacaklarını öğrenmek için 1000’den fazla kilise liderinin katıldığı ilk Alfa konferansına yol açtı. İlgi arttıkça, uluslararası alanda Alfa konferansları düzenlendi ve 1994 yılında mümkün olan en geniş izleyici kitlesine ulaşabilmesi için orjinal Alfa film serisi çekildi.

Şimdi tüm dünyada milyonlarca insan Alfa’yı denedi ve 112 farklı dile çevrildi. Alfa Konuşmaları bugünün izleyicileri için Alfa Film Serisi’nde yeniden geliştirildi ve Alfa Gençlik Serisi, daha genç bir nesle ulaşmak için Müjde ile oluşturuldu. Zaman değişse bile, Alfa kursu, İsa Mesih’in müjdesi ile kayıplara ulaşmak için kilise tarafından etkili bir araç olarak kullanılmaya devam etti.

Birlik konusunda tutkuluyuz

Alfa Kursu, tüm mezheplerin üzerinde anlaştığı temel noktaları vurgulamak için oluşturulmuştur. Bizi birleştiren şeyin, bizi bölen şeyden sonsuz ölçüde daha büyük olduğuna inanıyoruz. Alfa Kursu, yerel kilise tarafından ve aracılığıyla yapıldığında etkili bir müjdeleme biçimidir. Hristiyan inancının temellerine odaklanarak, Alfa’nın hemen hemen her bağlamda kullanılması için kapıyı açar, böylece herkes arkadaşlarının hayatlarının müjde tarafından dönüştürüldüğünü görme fırsatına sahip olur.

Kilisenin en iyisini hakettiğine inanıyoruz

Amacımız, insanların İsa hakkında sohbet etmek için arkadaşlarını getirmekten heyecan duydukları bir alan yaratmaya yardımcı olan kaynaklar ve araçlarla kiliseyi sürekli olarak desteklemektir. Alfa Film Serisi ve Alfa Gençlik Serisi, katılımcıları birkaç hafta boyunca bir iman yolculuğuna çıkarmak için tasarlanmıştır. Her oturum, takip edilmesi kolay bir şekilde müjdenin temel bir unsurunu kapsar ve insanlara hayat, iman ve Tanrı hakkındaki sorularını keşfetmeleri için alan bırakır.

Her şeyi veriyoruz

Alfa kiliseler için ücretsizdir ve kiliselerin de misafirler için ücretsiz yapmalarını teşvik ediyoruz. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar herkesin hayatı ve Hristiyan inancını ücretsiz olarak keşfetme fırsatına sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Alfa, Alfa kaynaklarını ücretsiz olarak sağlayabilmek için bağışçıların cömertliğine güvenen, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.